Ev Dezenfeksiyonu

Kendimizi en güvende hissettiğimiz evimiz, ne kadar temizlenirse temizlensin sandığımız kadar temiz değil. Genel temizliğimizi ne kadar sık yaparsak yapalım duvarlar, tavanlar ve birçok yüzey temizlenemediği için mikroplar çoğalmaya devam ederler. Aynı şekilde tekstil yüzeyler  de bakterin çoğalması için uygun yerlerdir. Evde geleneksel temizlik yöntemleri sadece anlık çözüm üreterek kir ve tozları yok ederler ancak bakteri ve mikroplar bizlerle yaşamaya devam eder. Üstelik ev dezenfeksiyonu işleminde kullandığımız deterjan ve kimyasalların çoğu kanserojen olduğu için sağlığımızı tehdit eder.

Nano gümüş iyon teknolojisi ile evlere yapılacak tek bir dezenfeksiyon uygulaması ile bakteri, mantar ve virüsler yok olur ve evinizde bir sağlık kalkanı oluşur. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korur. Ev dezenfeksiyonu sayesinde hiçbir deterjan veya kimyasalla ulaşamayacağınız hijyen seviyesine ulaşırsınız.

Özellikle çocuklu ailelerin, sık sık viral enfeksiyonlara yakalananların, kronik rahatsızlıkları olanların, evcil hayvan besleyenlerin, hamilelerin, alerjen bünyeye sahip kişilerin, hastası olanların kullanması önerilir.

 

T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. %100 bitkisel, %100 vegan ve %100 ekolojiktir. Çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez

 

 

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Hijyen Uygulaması Nasıl Yapılır?

  1. Uygulama yapılacak alanda bakteri ölçümü yapılır
  2. Uygulama sertifikalı uygulayıcılar tarafından ULV cihazı ile sisleme yöntemi ile kısa sürede uygulanır ( Uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. 100m2’lik alan 15 dk’da tamamlanmaktadır)
  3. Dezenfekte edilen alan 10 dk sonra kullanıma açılır.
  4. Dezenfeksiyon sonrası tekrar bakteri ölçümü yapılarak hijyen kontrolü sağlanır ve raporlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve virüsün hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Kullandığımız nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

Hayır, bulunmaz. T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İçinde kimyasal madde bulunmaz, %100 ekolojik ve bitki bazlıdır. Bitkisel sentez ile geliştirilmiştir. İçeriğinde sadece ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır.

İnsan, hayvan ve bitki sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Solunması ve tene teması hiçbir yan etki yaratmaz.

Hayır, olmaz. Bağışıklık sistemimizin kendisini korumaya devam edebilmesi için belirli miktarda bakteriye ihtiyacı vardır. Dezenfektanımız uygulama sonrasında bakteri seviyesini olması gereken noktaya indirir, sıfırlamaz. Bu sayede vücudumuz antikor üreterek salgın hastalıklara yakalanmaz, veya daha hafif atlatır.

Hayır, gerekmez. Sadece uygulama alanında açıkta yiyecek bulundurulmaması yeterlidir.

100 m2’lik bir alan için uygulama süresi, yaklaşık 10-15 dakika arasındadır.

Uygulama tamamlandıktan 20 dakika sonra kullanıma açılır.

Uygulama yapılacak alanın sirkülasyonuna göre değişmektedir.