Nanoksia Nano Gümüş İyon Teknolojisi Nedir?

Nanoksia nano gümüş iyon teknolojisi gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili, geniş spektrumlu antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Nanoksia nano gümüş iyon teknolojisi uygulandığı alanlarda iyonlaşarak antibakteriyel koruma kalkanı oluşturur. Bu alanlardaki bakteri, mikrop ve virüsleri yok ederek %100 hijyenik yaşam alanları sağlar.

Nanoksia nano gümüş iyon teknolojisi hastalıkların en çok oluştuğu ve bulaştığı toplu yaşam alanlarına uygulanan geleneksel temizlik yöntemleri sadece kiri ve tozu ortadan kaldırır. Geleneksel yöntemlerle yapılan temizlikte bakteri, mantar ve virüsler yaşamaya ve sağlığımızı tehdit etmeye devam ederler.

Evlerin, okulların, iş yerlerinin, toplu taşımaların, hastanelerin kısacası kalabalıkların aynı havayı soluduğu tüm alanların sağlıklı ve antibakteriyel hale gelmesinin tek çözümü “Nanoksia Nano Gümüş İyon Teknolojisi”dir.

Neden Nanoksia Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Hijyen Tercih Edilmedir?

 •  
 • Nanoksia %100 bitkiseldir, insan sağlığına zarar vermez.
 • Nanoksia %100 ekolojiktir, çevre dostudur.
 • Nanoksia bakteri, mantar ve virüsleri dakikalar içinde yok ederek yaşam alanlarında tam hijyen sağlar.
 • Nanoksia bireysel ve kurumsal alanlarda hava, yüzey, materyal ve ekipman dezenfeksiyonunda kullanılır.
 • Nanoksia renksiz ve kokusuzdur, uygulandığı alanlarda leke bırakmaz.
 • Nanoksia ortamınızın hijyen seviyesi uygulama öncesi ve sonrası ölçülür, sağlanan fayda anında görülür.
 • Nanoksia yerli ve millidir. Dünya standartlarında üretim yapan nano teknoloji laboratuvarlarında Türkiyede geliştirilir.
 • Nanoksia insan, hayvan ve bitkilere zarar vermez, alerji yapmaz.
 • Nanoksia T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Ürün Tipi-2 ve Ürün Tipi-4 kategorilerinde biyosidal ürün ruhsatına sahiptir.
 • Nanoksia kullanılan gümüş sadece, Avrupa Birliği Kimya Ajansı, ECHA, tarafından onaylanmış tedarikçilerden satın alınmaktadır.
 • Nanoksia ekonomiktir.

Sıkça Sorulan Sorular

Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve virüsün hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Kullandığımız nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

Hayır, bulunmaz. T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İçinde kimyasal madde bulunmaz, %100 ekolojik ve bitki bazlıdır. Bitkisel sentez ile geliştirilmiştir. İçeriğinde sadece ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır.

İnsan, hayvan ve bitki sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Solunması ve tene teması hiçbir yan etki yaratmaz.

Hayır, olmaz. Bağışıklık sistemimizin kendisini korumaya devam edebilmesi için belirli miktarda bakteriye ihtiyacı vardır. Dezenfektanımız uygulama sonrasında bakteri seviyesini olması gereken noktaya indirir, sıfırlamaz. Bu sayede vücudumuz antikor üreterek salgın hastalıklara yakalanmaz, veya daha hafif atlatır.

Hayır, gerekmez. Sadece uygulama alanında açıkta yiyecek bulundurulmaması yeterlidir.

100 m2’lik bir alan için uygulama süresi, yaklaşık 10-15 dakika arasındadır.

Uygulama tamamlandıktan 20 dakika sonra kullanıma açılır.

Uygulama yapılacak alanın sirkülasyonuna göre değişmektedir.