Okul dezenfeksiyonu

Çocuklarımızın sağlığı herşeyden önce gelir. Çocuklarımız zamanlarının çoğunu okulda geçirmektedir. Tek bir çocuğun bile taşıdığı hastalık birbirlerine geçmekte ve özellikle kış ayları salgın hastalıklarla mücadele ederek geçmektedir. Bunun önüne geçebilmek için okul dezenfeksiyonu işleminde tercih edilecek yöntem çok önemlidir. Nano gümüş iyon teknolojisi ile virüs ve bakteriler uzun süreli olarak yok edilebilmektedir. Bu sayede çocuklarımızın hasta olma ve birbirlerine bulaştırma ihtimalleri azalmaktadır ve çocuklarımız hastalanmadan gerekli koruma sağlanmaktadır.

Okul dezenfeksiyonu ile tercih edilecek nano gümüş iyon teknoloji ile okulların ve servis araçlarının tüm yüzeylerini uzun süreli olarak antimikrobiyal hale getirmektir.

T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. %100 bitkisel, %100 vegan ve %100 ekolojiktir. Çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez.

NANO GÜMÜŞ İYON TEKNOLOJİSİ İLE HİJYEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

  1. Uygulama yapılacak alanda bakteri ölçümü yapılır
  2. Uygulama sertifikalı uygulayıcılar tarafından ULV cihazı ile sisleme yöntemi ile kısa sürede uygulanır ( Uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. 100m2’lik alan 15 dk’da tamamlanmaktadır)
  3. Dezenfekte edilen alan 10 dk sonra kullanıma açılır.
  4. Dezenfeksiyon sonrası tekrar bakteri ölçümü yapılarak hijyen kontrolü sağlanır ve raporlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve virüsün hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Kullandığımız nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

Hayır, bulunmaz. T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İçinde kimyasal madde bulunmaz, %100 ekolojik ve bitki bazlıdır. Bitkisel sentez ile geliştirilmiştir. İçeriğinde sadece ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır.

İnsan, hayvan ve bitki sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Solunması ve tene teması hiçbir yan etki yaratmaz.

Hayır, olmaz. Bağışıklık sistemimizin kendisini korumaya devam edebilmesi için belirli miktarda bakteriye ihtiyacı vardır. Dezenfektanımız uygulama sonrasında bakteri seviyesini olması gereken noktaya indirir, sıfırlamaz. Bu sayede vücudumuz antikor üreterek salgın hastalıklara yakalanmaz, veya daha hafif atlatır.

Hayır, gerekmez. Sadece uygulama alanında açıkta yiyecek bulundurulmaması yeterlidir.

100 m2’lik bir alan için uygulama süresi, yaklaşık 10-15 dakika arasındadır.

Uygulama tamamlandıktan 20 dakika sonra kullanıma açılır.

Uygulama yapılacak alanın sirkülasyonuna göre değişmektedir.