Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan nedir?
Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

 

Bakteri ve virüsleri nasıl yok eder?

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve virüsün hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Kullandığımız nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

 

İçeriğinde sağlığa zararlı veya alerjen kimyasal bulunur mu?
Hayır, bulunmaz. T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İçinde kimyasal madde bulunmaz,  %100 ekolojik ve bitki bazlıdır. Bitkisel sentez ile geliştirilmiştir. İçeriğinde sadece  ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ )  tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı,  yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır.

İnsan, hayvan ve bitki sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Solunması ve tene teması hiçbir yan etki yaratmaz.

 

Bağışıklık sistemine herhangi bir olumsuz etkisi olur mu?
Hayır, olmaz. Bağışıklık sistemimizin kendisini korumaya devam edebilmesi için belirli miktarda bakteriye ihtiyacı vardır. Dezenfektanımız uygulama sonrasında bakteri seviyesini olması gereken noktaya indirir, sıfırlamaz. Bu sayede vücudumuz antikor üreterek salgın hastalıklara yakalanmaz, veya daha hafif atlatır.

 

Eşyalara herhangi bir zarar verir mi?
Hayır, vermez. Dezenfektan hiçbir şekilde nem veya leke yapmaz, eşyalarınızı yıpratmaz, koku bırakmaz, korozif etki bırakmaz.

 

Uygulama öncesinde  herhangi bir hazırlık yapmak gerekir mi?
Hayır, gerekmez. Sadece uygulama alanında açıkta yiyecek bulundurulmaması yeterlidir.

 

Uygulama ne kadar sürer?
100 m2’lik bir alan için uygulama süresi, yaklaşık 10-15 dakika arasındadır.

 

Uygulama alanı ne kadar sonra tekrar kullanıma açılabilir?
Uygulama tamamlandıktan 20 dakika sonra kullanıma açılır.

 

Uygulama ne sıklıkta yapılmalıdır?
Uygulama yapılacak alanın sirkülasyonuna göre değişmektedir.