toplu taşıma dezenfeksiyonu

Her gün yüzbinlerce kişi toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Her türlü salgın hastalığın bulaşma riskinin en yüksek olduğu alanların başında gelen olan toplu taşıma araçları ne kadar temizlenirse temizlensin viral yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarını önleyemez. Bu sebeple toplu taşıma dezenfeksiyonu işleminde kullanılacak yöntem halk sağlığını korumak adına çok önemlidir.

Oturduğunuz, tutunduğunuz her yerden ve soluduğunuz havadan enfeksiyon kapabilirsiniz. Enfeksiyon taşıyan kişiler işyerlerine ve evlerine bu virüsleri taşımakta ve başta aile ve en yakın kişiler olmak üzere temas ettiği herkes risk altına girmektedir. Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır.  Çok sık kimyasal kullanımı hem çevreye hem de insanlara zarar vermekte kansere kadar varabilen ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Bunun için toplu taşıma dezenfeksiyonu uygulamasında nano gümüş iyon teknolojisi tercih edilmesi çok önemlidir.

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar, etraftaki bakterileri kendine çekerek yok eder ve sağlığınızı koruma altına alır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. %100 bitkisel, %100 vegan ve %100 ekolojiktir. Çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez.

 

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Hijyen Uygulaması Nasıl Yapılır?

  1. Uygulama yapılacak alanda bakteri ölçümü yapılır
  2. Uygulama sertifikalı uygulayıcılar tarafından ULV cihazı ile sisleme yöntemi ile kısa sürede uygulanır ( Uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. 100m2’lik alan 15 dk’da tamamlanmaktadır)
  3. Dezenfekte edilen alan 10 dk sonra kullanıma açılır.
  4. Dezenfeksiyon sonrası tekrar bakteri ölçümü yapılarak hijyen kontrolü sağlanır ve raporlanır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Nano Gümüş partikülleri ; karşılaştığı bakteri ve virüsün hücre duvarını geçerek hücre zarındaki DNA’sını bozar, üremesini engeller. Hücre duvarı yırtıldığı için çoğalmaları da engellenmiş olur. Bağışıklık kazanmalarına engel teşkil eder. Gümüş; insan vücudundaki hücre yapısı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemektedir. Hücre ile reaksiyona girmediği için herhangi bir zarar vermemektedir. Bu yüzden; nano gümüşün çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. Gümüşün indirildiği nano boyut hücre zarından içeri girebilmesi için önemlidir. Kullandığımız nano gümüş boyutu yaklaşık 10-30 nano metredir.

Hayır, bulunmaz. T.C Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İçinde kimyasal madde bulunmaz, %100 ekolojik ve bitki bazlıdır. Bitkisel sentez ile geliştirilmiştir. İçeriğinde sadece ECHA (European Chemicals Agency – Avrupa Kimyasallar Ajansı – https://echa.europa.eu/ ) tarafından onaylanan firmalardan temin edilen, sertifikalı, yüksek saflıkta gümüş (%99,999) kullanılmaktadır.

İnsan, hayvan ve bitki sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Solunması ve tene teması hiçbir yan etki yaratmaz.

Hayır, olmaz. Bağışıklık sistemimizin kendisini korumaya devam edebilmesi için belirli miktarda bakteriye ihtiyacı vardır. Dezenfektanımız uygulama sonrasında bakteri seviyesini olması gereken noktaya indirir, sıfırlamaz. Bu sayede vücudumuz antikor üreterek salgın hastalıklara yakalanmaz, veya daha hafif atlatır.

Hayır, gerekmez. Sadece uygulama alanında açıkta yiyecek bulundurulmaması yeterlidir.

100 m2’lik bir alan için uygulama süresi, yaklaşık 10-15 dakika arasındadır.

Uygulama tamamlandıktan 20 dakika sonra kullanıma açılır.

Uygulama yapılacak alanın sirkülasyonuna göre değişmektedir.